The Pond Library

Vraag en Antwoord

goudvis en shubumki...
 
Notifications
Clear all




goudvis en shubumkin

9 Posts
6 Users
0 Likes
2,361 Views
vluc
 vluc
(@vluc)
New Member
Joined: 20 years ago
Posts: 3
Topic starter  

in een grote tuinvijver 20m x 9m heb ik koi (inheemse en israel), goudvissen en shubumkin. Kunnen of zullen deze vissen onderling paren en elkaars eitjes bevruchten ? Kan een goudvis of eitjes van de shubumkin of vice versa met succes bevruchten?
dank voor antwoord
😉


   
Quote
Hagar
(@hagar)
Trusted Member
Joined: 20 years ago
Posts: 78
 

Een Shubunkin is volgens mij "gewoon" een goudvis en dus lijkt het me goed mogelijk dat er gemengd nageslacht komt.


   
ReplyQuote
DNNS
 DNNS
(@dnns)
Honorable Member
Joined: 20 years ago
Posts: 583
 

klopt helemaal,

een goudvis (Carassius auratus) is een soort waarin vele rassen zijn ontstaan. Sarasa's, shubunkins, gele goudvissen, sluierstaarten. deze zijn allen in staat om nakomelingen te krijgen na onderlinge kruisingen. een koi is een ander soort (Cyprinus carpio) dan de goudvis, ook al zijn het beiden karperachtigen. Karpers uit Israël, Europa en Japan kunnen onderling wel kruisen, maar een koi en een goudvis niet...

Dennis


   
ReplyQuote
vluc
 vluc
(@vluc)
New Member
Joined: 20 years ago
Posts: 3
Topic starter  

bedankt Hagar en Dennis.
ik vermoedde al dat ze samen excellente nakomelingen geven want ik heb wat kleintjes van verleden jaar gevangen en ze in een groot aquarium (genre chinees restaurant) ondergebracht. Er zitten werkelijk schitterende vissen tussen met een zeer gevarieerd kleurenpatroon en zelfs sluierstaarten.
Zou ze willen aanporren om dit jaar weer goed te paren.
Is "het kweken van vis " geen goed onderwerp voor een nieuwe discussie, webmaster ?


   
ReplyQuote
12397anonymous
(@Unregistered)
New Member
Joined: 19 years ago
Posts: 1
 

Koi en goudvis kunnen wel kruisen, al komt dat niet zo heel vaak voor. Een van die kruisingen heb ik afgebeeld op www.vijvervisinfo.net

Paul


   
ReplyQuote
ronaldbonestroo
(@ronaldbonestroo)
Trusted Member
Joined: 20 years ago
Posts: 88
 

ja en waar staat het dan?
3000 dingen op die site....
tip: geef anders een direkte link 😀


   
ReplyQuote
tekenaar
(@tekenaar)
Estimable Member
Joined: 19 years ago
Posts: 128
 

http://www.vijvervisinfo.net/3_vis_goudvisxkarper.htm

Bij deze dan. Er zit overigens ook een inhoudsopgave op de site ('namenlijsten')

Paul


   
ReplyQuote
ronaldbonestroo
(@ronaldbonestroo)
Trusted Member
Joined: 20 years ago
Posts: 88
 

dank u, er staat zoveel op die site en als je net als ik er nog nooit geweest bent, zoek je je helemaal wezenloos 😀


   
ReplyQuote
tekenaar
(@tekenaar)
Estimable Member
Joined: 19 years ago
Posts: 128
 

En er komt nog meer op zodra ik een paar dagen tijd heb. De handel zit niet stil en dit jaar zijn er wederom een paar vissoorten in winkels beland die nog niet eerder te koop waren. Zal ik een apart berichtje van maken zodra ze op de site staan 🙂


   
ReplyQuote



The Pond Library

Als tuinliefhebber maak je een tuin pas echt compleet met een waterpartij in de vorm van een vijver of water ornament. Een vijver maak je pas echt af met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. De liefhebbers van prachtig gekleurde koi noemen we koi keepers.

De Nieuw hier? Start hier! pagina geeft je een compleet overzicht van de interessantste en meest populaire artikels op de site

De Vijvers en Koi Kennisbank zit boordevol achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en koi hobby. Dit is de basiskennis en uitleg over alle begrippen.